Šā gada 6. maijā pārbaudes spēlē starp Latvijas un Norvēģijas hokeja izlasēm tika pasniegtas deviņas 3000 eiro stipendijas jaunajiem ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotājiem. Programmas “Starp mums ir ķīmija!”, ko īsteno AS “Olpha”, SIA “Centrālā laboratorija” un AS “Veselības centru apvienība”, stipendiāti pārstāv visus Latvijas novadus.
Šajā pavasarī stipendijas no uzņēmumiem “Olpha”, “Centrālā laboratorija” un “Veselības centru apvienība” saņēma:
Ķīmijā:
Bioloģijā:
Matemātikā:
“Esmu apzināti izvēlējusies studēt un mācīt matemātiku, kas daudziem bērniem šķiet grūta un biedējoša. Mans mērķis ir palīdzēt skolēniem ieraudzīt matemātiku citā gaismā — kā loģisku, interesantu un aizraujošu pasauli. Savā darbā izmantoju mūsdienu tehnoloģijas, interaktīvas metodes un praktiskus piemērus, lai mācīšanās kļūtu saprotama un motivējoša ikvienam bērnam,” stāsta jaunā matemātikas skolotāja Sintija Brese, novērtējot iespēju pieteikties stipendijai, ko plāno ieguldīt savas ģimenes lauku mājas renovācijā. Jaunā skolotāja ir pārliecināta, ka ne tikai pilsētās, bet arī lauku skolās ir nepieciešami labi un aizrautīgi skolotāji.
Viņa piebilst, ka viņas interese par izglītību neaprobežojas tikai ar matemātiku, jo jau vairākus gadus Sintija vada interešu izglītības pulciņu pirmsskolas vecuma bērniem “Mazā zinātnieka eksperimenti”, kur ar vienkāršiem un aizraujošiem eksperimentiem rosina interesi par eksaktajām zinātnēm jau agrā bērnībā.
“Šogad vērtēšanas komisijai bija īpaši sarežģīts uzdevums izvēlēties deviņus labākos kandidātus, jo pieteikumu bija daudz un tie visi bija ļoti spēcīgi. Īpašs prieks par jaunajiem skolotājiem, kuri paralēli studijām izvēlējušies reģionu skolās. Viņi ir savas profesijas entuziasti, kuri bieži vien papildus mācību darbam vada arī pulciņus, parādot, cik aizraujošas var būt matemātika, ķīmija un bioloģija. Trīs gadu laikā kopš programmas sākuma esam paveikuši daudz – stipendijas saņēmuši jau 39 skolotāji 117 000 eiro vērtībā. Programma aug, pateicoties arī mūsu partneriem, kuri ar darbiem un konkrētu ieguldījumu arī ir gatavi atbalstīt jaunos skolotājus,” uzsver AS “Olpha” valdes priekšsēdētājs, Dr.chem. Juris Hmeļņickis.
“Spēcīgi skolotāji ir pamats gudrai un veselai sabiedrībai. Mēs mērķtiecīgi atbalstām ķīmijas, bioloģijas un matemātikas pedagogus, jo šīs zināšanas ir sākumpunkts gan modernai medicīnai, gan visas sabiedrības spējai pieņemt zinātnē balstītus lēmumus par savu veselību. Redzot mūsu atbalstīto skolotāju aizrautību un drosmi, ir skaidrs, ka šis ieguldījums sniedz viņiem nepieciešamo atspērienu profesionālajā ceļā. Mēs investējam jaunos talantos, lai palīdzētu viņiem nostiprināties pedagoga darbā un iedvesmotu jauno paaudzi kļūt par augstas raudzes profesionāļiem, kuri spēs radīt nākotnes risinājumus zinātnē un veselības aprūpē,” pauž SIA “Centrālā laboratorija” un AS “Veselības centru apvienība” valdes priekšsēdētāja Zane Kaktiņa.
“Starp mums ir ķīmija” ir lielākā privātā jauno skolotāju atbalsta programma Latvijā. Tās ietvaros izcilības stipendijas saņēmuši 39 jauniem par kopējo summu 117 000 eiro. Pieteikšanās stipendijām notiek divas reizes gadā un šoruden plānots piešķirt stipendijas vēl sešiem jaunajiem ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotājiem.






